"Kovid-19'u  belirti   göstermeden   geçirenler   nedeniyle   vaka   sayısı  sanılanın çok üstünde..." Bu  açıklama  Harvard Üniversitesinden... ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden yapılan

haber7
0

Yapılan çok sayıda yeni araştırma tespit edilebilenden çok daha fazla sayıda insanın koronavirüse yakalandığını ancak herhangi bir  belirti  göstermeden hastalıktan kurtulduğunu ortaya koydu.

Bu durumun virüsün ilk başta sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını gösterdiği ileri sürülüyor.

Ancak bu hem iyi hem de kötü haber çünkü hiçbir  belirti  göstermeyen kişilerin aynı zamanda daha fazla sayıda kişiye virüsü bulaştırması yüksek olasılık. Bu durum aynı zamanda hayatın normale dönmesi noktasında da yetkilileri zora düşüren bir durum.

YÜZDE 25 İ BELİRTİ GÖSTERMİYOR

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi nden yapılan açıklamaya göre;  Kovid-19  hastalığına yakalanan kişilerin yüzde 25 i hiçbir  belirti  göstermeyebiliyor.

"RESMİ RAKAMLARA GÜVENİLEMEZ"

Harvard Kamu Sağlığı nda görevli Dr.  Michael Mina  resmi rakamların hiçbirine güvenilemeyeceğini belirtiyor. Testlerin yetersiz ve çoğu zaman güvenilmez olduğuna değinen Mina ,  vaka  sayısının tahmin edilenlerin çok çok üstünde olabileceğini düşünüyor.

33 POZİTİF VAKADAN 29 U DA SIFIR BELİRTİ

New York ta bir hastane son iki hafta boyunca doğum için gelen tüm hamile kadınları test etti ve yüzde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =