ABD  Başkanı Donald  Trump  ,  Fener   Rum   Patriği  Bartholomeos'u arayarak Paskalya Bayramı'nı kutladı.

haber7
0

Fener  Rum  Patrikhanesi nden yapılan açıklamaya göre , ABD Başkanı  Trump  ,  Fener   Rum   Patriği   Bartholomeos  u telefonla aradı.

 

Başkan  Trump  ,  Bartholomeos  ile yaptığı görüşmede ,  Fener Rum Patrikhanesi  nin yetkisinde bulunan ülkelerdeki Ortodoks cemaatlere de şahsının ve yönetiminin , iyi dilek ve tebriklerinin iletilmesini istedi. 

Bartholomeos , Başkan  Trump  a  Fener Rum Patrikhanesi  nin yetki alanı içinde bulunan Amerika Başpiskoposu Elpidoforos un riyasetindeki Amerika  Rum  Ortodoks Kilisesi ve toplumuna gösterdikleri alaka ve verdikleri destek için teşekkürlerini ifade etti. 

 

Görüşmede ayrıca  Fener   Rum  Patriği Bartholomeos un , mayıs ayında yapılması planlanan Amerika ziyaretinin , gelecek yıla tehir edilmesi de değerlendirildi. 

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul Valisi  Ali Yerlikaya  , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu  ve Deva Partisi Genel Başkanı  Ali Babacan  da  Bartholomeos  u telefonla arayarak Paskalya Bayramı nı kutladı. 

Bartholomeos , kutlama nezaketinde bulunan Kılıçdaroğlu , Yerlikaya , İmamoğlu ve Babacan a teşekkürlerini ifade ederek , görevlerinde başarılar diledi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =