Şırnak'ta  polisler  kendi imkanlarıyla aldıkları kitapları , sokağa çıkma kısıtlaması bulunan  çocuklara  kapı kapı dolaşarak  hediye  etti.

haber7
0

Şırnak ın Beytüşşebap ilçesinde  polis  ekipleri , konoravirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmaları kısıtlı olan çocuklara  kitap   hediye  etti.

Polisler kendi imkanlarıyla satın aldıkları kitapları , ev ev dolaşarak çocuklara ulaştırdı. Beytüşşebap Kaymakamı İsmail Pendik , ilçede koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanları ,  polis  ve jandarma ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek , çocukların  kitap  okuma alışkanlıklarının aksatılmaması amacıyla evlerine  kitap  dağıtımı yapıldığını söyledi. Kaymakam Pendik , "Ülkemiz bu salgından inşallah kurtulduğunda bu başarının mimarları sahada çalışan sağlıkçılarımız , emniyet ve jandarma personelimiz olacaktır. Bu kahramanlarımızı alkışlıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. İlçemizde görevli polislerimiz bir yandan vazifelerini yerine getirirken diğer yandan bu zor süreçte okullarından , öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalmanın üzüntüsünü yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımıza da ulaşıp moral ve motivasyonlarını artırmaya çalışıyorlar. Bu kapsamda öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandıracak ve milli ve manevi açıdan da yetişmelerine katkı sağlayacak kitaplar dağıttılar. Emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =