Ordu’da koronavirüs salgını ve  Sokağa   çıkma  yasağı  nedeniyle  vatandaşlar şehirlerden  kırsal   mahallelere  gitti.

haber7
0

Ordu’da  koronavirüs  salgını  nedeniyle  polis ve jandarma ekipleri tarafından denetimler sürdürülürken , kent merkezlerinde yaşayan vatandaşların birçoğunun da  Sokağa  çıkma yasağından önce  kırsal   mahallelere  (köylere)  akın  ettiği gözlendi. 

14 GÜN İZOLASYON

Şehirler arası  yasak  öncesinde de İstanbul , İzmir , Ankara başta olmak üzere bir çok mega kentten gurbetçilerin Ordu’ya döndüğü belirtildi. İl dışından kente gelen vatandaşların evlerinde kendilerini 14 gün süre ile izole ediyor. Altınordu ilçesine bağlı  kırsal  mahallelerden olan Gökömer Mahallesi’nde yaşayan Talip Balçık , “Az da olsa köylere gelen oldu. Gelen vatandaşlarda sosyal mesafeye ve evde izolasyona önem gösteriyor. Sıkı yönetimi biz kendi kendimize vereceğiz. Komşumla birbirimize gidip gelmiyoruz , kurallara uyuyoruz. Kurallara uymazsak bu işin altından çıkamayız. Televizyonda görüyoruz güvenlik güçleri yasağa uymayanları yakalıyor. Bu böyle olmaz. Vatandaş kendi kuralına kendisi uymalı. Millet bu zamana kadar kurallara uysaydı belki bu gün sorun olmayacaktı. Ama kurallara uyanlar maalesef olmadı” dedi.

‘ŞEHİRDEN KÖYE ÇIKTIM’

Şehirden  kırsal  mahalleye yerleşen Yekta Balçık ise “Ben  Ordu  merkezde çalışıyordum , salgın  nedeniyle  işi kapattık. Virüs taşımayalım diye şehirden köye çıktım. Sosyal mesafeye de dikkat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =