Malatya'da , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetlerine ara veren 13  büyük  tekstil fabrikası , Büyükşehir Belediyesi koordinesi tekrar faaliyete geçerek  maske  ihtiyacının giderilmesine bü

haber7
0

Malatya da , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetlerine ara veren 13 büyük tekstil fabrikası , Büyükşehir Belediyesi koordinesi tekrar faaliyete geçerek  maske  ihtiyacının giderilmesine büyük  katkı  sağlıyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a , belediye başkanlarıyla yaptığı görüşmede  Malatya  daki durum ve  maske  üretim kapasitesi hakkında bilgi verdiğini hatırlattı.

Erdoğan ın toplantıda "Malatya nın bir tekstil kenti olduğunu ve  maske  üretiminin lojistik merkezi olması gerekir" talimatını verdiğini anlatan Gürkan , bunun üzerine Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile görüşerek harekete geçtiklerini söyledi.

Gürkan , kentte tekstil sektörüyle uğraşan müteşebbislerle toplantı yaptıklarını belirterek , şöyle devam etti:

"Malatya daki müteşebbislere Cumhurbaşkanımızın böyle bir talimatı olduğunu ifade edince herkes canı gönülden evet dedi. Şu an  Malatya  daki 13 fabrikada  maske  üretimi gerçekleştiriliyor ayrıca başka şehirlerde Malatyalı müteşebbislerin ürettiği , buradaki fabrikaların şubesi konumundaki 400 merkezde günlük 5 milyon  maske  üretiliyor. Bu çağrımıza kulak veren bütün müteşebbislerimize teşekkür ediyorum. Bize bu imkanı veren Cumhurbaşkanımıza Malatyalılar adına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =