Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Covid-19) çıkış noktası Çin’de , yetkililer koronavirüs  testi  "negatif"  çıkan  üç  Nijerya  vatandaşını kaldıkları otelden zorl

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Covid-19) çıkış noktası Çin’de , yetkililer  koronavirüs   testi  "negatif" çıkan üç  Nijerya  vatandaşını kaldıkları otelden zorla çıkartarak pasaportlarına el koydu.

BAŞKONSOLOS TEPKİ GÖSTERDİ

Olayı duyan  Nijerya  nın Çin Başkonsolosu Razak Lawal olay yerine gelerek pasaportları Çinli yetkililerden geri aldı.  Nijerya  Çin Başkonsolosunun tepki gösterdiği anlar ise kameraya yansıdı.Olay sosyal medyada tepki topladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nijerya Kongre Lideri ve Temsilciler Başkanı Femi Gbajabiamila , "Çin deki Nijerya’lıların haklarını güçlü bir şekilde savunan Vekil Başkonsolos Razak Lawal ile konuştum , beyefendiyi görevine olan bağlılığı ve vatanseverliği için selamlıyorum" dedi.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =