İtalya liginin oynanacağı aday kentler arasında Antalya'nın da gösterildiği yönündeki söylemler kentteki turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

haber7
0

Dünyadaki  lig  maçlarının  Antalya  da oynanmasına  talip  olduklarını açıklayan Spor Turizmi Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan , "Bütün dünyadaki  lig  maçlarının  Antalya  da oynanabilmesi için hazırız. Kaliteli hizmet veren otellerimiz çok fazla" dedi. Antalya nın 500 bin yatak kapasitesi ile 200 futbol sahası ve 3 stadı bulunuyor.

Spor Turizmi Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan , İtalya başta olmak üzere Bulgaristan , Rusya , Romanya ve daha fazla ülkede futbol maçlarının nasıl oynanacağı yönünde bazı fikirlerin görüşüldüğünü belirtti. "Biz ülke olarak ,  Antalya  olarak bütün dünyadaki  lig  maçlarının  Antalya  da oynanabilmesi için hazırız. O ülkelerin futbol liglerinin  Antalya  da oynanmasına talibiz" diyen Yaşacan , şunları kaydetti: "Antalya da 200 den fazla FIFA standardında futbol sahamız var. Kaliteli hizmet veren otellerimiz çok fazla. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın yurt dışından gelenlere öğrenci yurtlarına uyguladığı karantina formülünü gelecek takımlara uygular ve otellerimizde konaklamasını sağlayabiliriz. Aynısını futbol liglerindeki takımlara yapabiliriz. Yurtdışından gelenlere karantina uygulamasındaki örnek gibi , bu uygulamayı otellerimizde özel sektörle birleştirip , en iyisini yapacağımızı düşünüyoruz." OTELLERDE TAKIMA KARANTİNA FORMÜLÜ Antalya da saha ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =