Malatya’da gününü yaklaşık 3 metre uzunluğundaki kavak ağacından yapılan sopanın üzerinde geçiren ‘Mercedes Kadir’ lakaplı Fatih Kaydı  hayatını  kaybetti. Kaydı’nın KOAH hastası olduğu ve uz

haber7
0

Araba sandığı sopayla  Malatya  caddelerinde gün boyu dolaşan ve halkın ‘Mercedes Kadir’ olarak tanıdığı 34 yaşındaki Fatih Kaydı , akşam saatlerinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede  hayatını  kaybetti. Son olarak  Malatya  Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi’nde balmumundan yapılan heykeli ile de kentin sevilen yüzü olan Fatih Kaydı’nın ölüm haberini ise Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit paylaştı. Akşam evde rahatsızlanınca ambulansla  Malatya  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ‘Mercedes Kadir’in yapılan tüm müdahalelere rağmen  hayatını  kaybettiğini açıklayan Muhtar Yiğit , "Ah  Mercedes  Kadirim ah. Bir güzel gülüşün birde tertemiz kalbin kaldı. Mercedes Kadir’imizi kaybettik , Malatya’mızın ve sevenlerinin başı sağ olsun" diyerek acı haberi sosyal medya hesabından paylaştı.

Uzun süredir KOAH hastası olan Kaydı , geçtiğimiz aylarda da rahatsızlanmış ve hastanede uzun süre tedavi altında kalmıştı. Kaydı’nın vefat haberinin ardından siyasetçisinden , bürokratına birçok isim sosyal medyada üzüntülerini dile getirirken , binlerce Malatyalı da vefat haberinin ardından başsağlığı dileklerini iletti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =