Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yüzünden yoğun bakımları felç olan  Fransa  , kalp krizi geçiren vatandaşımızın  fişini  çekmek istedi.  Türkiye  imdada yetişti.

haber7
0

Koronavirüsle baş edemeyen , yaşlılarını ölüme terk eden  Avrupa  yeni bir skandala daha imza attı. Fransa’nın  Lyon  kentinde kalp krizi geçirdikten sonra hastanede yoğun bakıma alınan  Zekeriya Kılınç  için doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiğini ve böyle sürmesi hâlinde hastanın yaşam ünitesi fişinin büyük ihtimalle çekileceğini söyledi. Ancak hastanın hâlâ tepki verdiği için beyin ölümünün gerçekleşmediğini savunan Kılınç ailesi durumu Türk konsolosluğuna bildirdi.

Kardeşinin tedavisine devam edilmesi için  salgın  nedeniyle sıkışıp kaldığı Türkiye’den mücadele veren  İlyas Kılınç  , çektiklerini görüntülerin kardeşinin beyin fonksiyonlarının ölmediğini gösterdiğini söyledi. Kılınç ,  Koronavirüs  salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Fransa’nın , hastanelerdeki yatak sayısının kapasiteleri zorladığı bir dönemde kardeşini Türkiye’ye götürmek için harekete geçti.

Salgın dönemindeki mevcut  karantina  uygulamaları ve sınırların kapatılması sebebiyle kardeşini görmeye gidemeyen  İlyas Kılınç  , imza kampanyası başlattı ve binlerce destek aldı.

TÜRK DOKTOR FARK ETMİŞ

Zekeriya Kılınç’ın Fransa’dan Türkiye’ye tahliye sürecini anlatan kardeşi  İlyas Kılınç  , en büyük çabayı Türkiye’nin  Lyon  Başkonsolosu Müslüm Aygün’ün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =