İngiltere'den uçakla getirilen  166   Türk   vatandaşı  , koronavirüs tedbirleri kapsamında Kütahya'daki öğrenci yurdunda  karantinaya  alındı.

haber7
0

İngiltere de yaşayan Türk vatandaşları ,  koronavirüs  salgını nedeniyle uçakla Türkiye ye getirilerek Kütahya daki öğrenci yurdunda  karantinaya  alındı. Kütahya Zafer Havalimanı na inen ve  166  vatandaşın bulunduğu uçak için geniş güvenlik önlemleri alındı. İnişte yolcuları ilk olarak sağlık ve AFAD ekipleri karşıladı. Burada yapılan sağlık kontrollerinin ardından yolculara ,  koronavirüs  tedbirleri ve uymaları gereken kurallar tek tek anlatıldı. İlk sağlık taramalarının ardından  166  yolcu , sosyal mesafe kurallarına uyularak otobüslere alındı. Yolcular , otobüsle  koronavirüs  tedbirleri kapsamında 14 gün karantinada kalacakları Emine Gülbahar Hatun KYK Yurdu na yerleştirildi.

 

"TÜRKİYE NİN NERESİ OLURSA OLSUN GELMEK İSTEDİM"

 

İngiltere den  gelen  yolculardan Şule Seçer , salgın nedeniyle çok yıpratıcı bir dönem geçirdiğini ifade ederek , "Bir haftalığına diyerek gittim. 5 haftadır oradayım. Çok yorgunum , çok zordu ve bir an önce gelmek istedim. Türkiye nin neresi olursa olsun gelmek istedim ve şu an Kütahya dayım. Herkese çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

"7-8 TANE AVRUPA ÜLKESİ GEZDİM , GÖRDÜĞÜM EN MÜKEMMEL ÜLKE TÜRKİYE"

Diğer bir yolcu da , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =