ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'un telefonda görüşmesi yaparak  ABD  ve  Rusya  arasındaki  Silahsızlanma  müzakerelerini ele aldıkları belirtildi.

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ,  Pompeo  ve  Lavrov  un görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Pompeo nun nükleer  Silahsızlanma  müzakerelerine Çin in de katılması gerektiğine vurgu yaptığı belirtilen açıklamada , Bakan  Pompeo  nun "İleride yapılacak  Silahsızlanma  müzakereleri , Başkan Donald Trump ın vizyonu doğrultusunda  Rusya  ve Çin in de katıldığı üçlü şekilde yapılmalıdır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca ABD ve  Rusya  arasındaki ikili Stratejik Güvenlik Diyaloğu kapsamında Kovid-19 salgınının ,  Rusya  da tutuklu bulunan  ABD  vatandaşlarının ve bölgesel meselelerin görüşüldüğü belirtildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =