Ukrayna’nın farklı bölgelerinden başkent Kiev’e getirilen  Türk   vatandaşları  , havayolu ile  tahliye  edildi.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken , birçok ülke vatandaşlarını salgın nedeni ile mahsur kaldıkları ülkelerden  tahliye  ediyor. Türkiye de vatandaşlarını yurtdışından  tahliye  eden ülkeler arasında bulunuyor.

Türkiye , Ukrayna’ya turizm amaçlı ya da eğitim amaçlı gelip , karantina sebebiyle burada kalmak zorunda olan Türk vatandaşlarının  tahliye  işlemini akşam saatlerinde başlatırken , yaklaşık 400 kişilik grup başkent Kiev’e getirildi.  tahliye  edilen bir Türk vatandaşı , ‘’Zorlu bir süreçten geçtik ama bu akşam sonunda dönüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ne bizi burada bırakmadığı için çok teşekkür ederiz. Ukrayna’daki elçilik görevlilerimiz , bulunduğumuz yerden Kiev’e gelebilmemiz için bize 3 otobüs ayarladı ve sosyal mesafe kurallarına uyarak oturuş şeklimiz ayarlandı. Daha sonra başkent Kiev’e girerken ateşimiz ölçüldü form doldurduk. Havalimanına getirildik ve uçağa bindiğimizde de bir form daha dolduracağız. Türkiye’ye inince de 14 günlük karantina sürecimiz başlayacak. Karantina nerde gerçekleşecek bilmiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye , Ukrayna’nın Odessa , Harkov ve başkent Kiev , kentlerinde olmak üzere toplamda 400’e yakın kişinin tahliyesini gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği , tarafından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =