Hollanda’dan Türkiye’ye 346 Türk vatandaşı ile birlikte  gelen  2 yaşında  Ömer   Halis  karantinaya alındı.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve vatandaşlar , Türkiye’ye getirilmeye devam ediliyor. Hollanda’dan ise 2’si bebek 346 Türk vatandaşı uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı’na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilerek yolcu otobüslerine bindirilen vatandaşlar kara yolu ile akşam saatlerinde Tokat’a getirildi. Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Gülsüm Ana yurdu önünde otobüslerden inen vatandaşlar Türk Bayrakları ve ‘Ölürüm Türkiye’m’ şarkısı ile karşılandı.

"ÖMER HALİS İ VATANINA GETİRDİM"

Bavullarını alarak yurtlara giriş yapan vatandaşlardan Emel Kaya’nın kucağındaki 2 yaşındaki Ömer  Halis  dikkat çekti. Kaya , yorucu geçen bir yolculuk sonrasında Tokat’a geldiklerini ifade ederek , “En önemlisi Ömer Halis’i vatanına getirdim. Çok mutluyum. Hollanda’ya gezmek için gitmiştik. 4 aydır oradaydık ama hiçbir şey vatanımıza değişilmez” dedi.

Türkiye geldiği için mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Vatandaşlar yurt binası girişinde ateşleri ölçülerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra 14 gün süre ile misafir edilecekleri odalarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =