Malatya'nın Pütürge ilçesindeki 2 mezrada , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  karantina  uygulaması başlatıldı.

haber7
0

Valilikten yapılan yazılı açıklamada , "Pütürge ilçesi Poskıran Mahallesi Hacı Zerey Mezrası ile Pazarcık Mahallesi Gürsülan Mezrası nda , Kovid-19 vakaları tespit edilmesi nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla  karantina  kararı alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kentte 29 Mart ta Darende ilçesindeki Ilıca , Arapgir ilçesindeki Eğnir , 30 Mart ta Hekimhan ilçesindeki Kozdere , 31 Mart ta Pütürge ilçesindeki Sahilköy , 2 Nisan da Kuluncak ilçesindeki Kaynarca , 7 Nisan da da Akçadağ ilçesi Küçükkürne mahalleleri , 14 Nisan da ise Darende ilçesi kırsalındaki Aşağıulupınar Mahallesi Sarılar mevkisinde , 17 Nisan sabahı ise Doğanşehir ilçesi Kurucuova Mahallesi nde karantina uygulanmaya başlanmıştı.

Arapgir ilçesindeki Eğnir Mahallesi nde 12 Nisan da , Hekimhan ilçesindeki Kozdere Mahallesi nde 13 Nisan da , Pütürge ilçesindeki Sahilköy Mahallesi nde 15 Nisan da , Kuluncak ilçesi Kaynarca Mahallesi nde ise 16 Nisan da  karantina  uygulaması sona ermişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =