Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve tedavisinin ardından taburcu edilen 38 yaşındaki  polis   memuru  Ünal Kılınç , diğer hastaların tedavisinde kullanılması için &qu

haber7
0

Görev yaptığı sırada rahatsızlanan evli ve 2 çocuk babası Ünal Kılınç , şüphelenmesi üzerine  Kütahya  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Hastanede yapılan kontrollerinde koronavirüs testi pozitif çıkan Kılınç , aynı hastanenin pandemi servisinde gördüğü 6 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuşup taburcu edildi.

Kılınç , Kovid-19 salgınıyla mücadelede , iyileşmiş hastalardan alınan immün plazma ile kritik durumdaki hastaların tedavisine katkıda bulunabilmek için Eskişehir de bulunan Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi ne "immün plazma" bağışladı.

Kılınç , gazetecilere yaptığı açıklamada , kendisinin hastalanmasına rağmen eşi ve çocuklarının sonuçlarının negatif çıktığını anlattı.

Tedavinin ardından kendisine 2 kez Kovid-19 testi yapıldığını ifade eden Kılınç , şöyle konuştu:

"Testler negatif çıktı. Bunun üzerine  plazma  bağışında bulunmak için buraya geldim. Verdiğimiz plazmanın diğer hastaların tedavisi için şifa olmasını diliyorum. Virüsü yenenlerin de  plazma  bağışında bulunması gerektiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =