Geçtiğimiz günlerde  sosyal medya  hesabı üzerinden Koronavirüs tedavisine yönelik  açıklama  yapan Prof. Dr.  Ercüment  Ovalı'dan , Kovid-19 tedavisinde kullanılabileceğini söylediği ve bilim insanlarınca

haber7
0

Dünyada  Koronavirüs  in tedavisi ve aşısına ilişkin önemli çalışmalar yürütülüyor. Türkiye de de laboratuvar çalışmaları son hızla devam ederken , o çalışmaları yürüten isimlerden biri olan Prof. Dr.  Ercüment Ovalı  dan açıklama gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde 23 Nisan da , çalışmaların geldiği noktayı açıklayacaklarını belirten  Ovalı  , dün  Koronavirüs  tedavisi açısından önemli bir duyuru yapmıştı. Hastaların iyileşebilmesi açısından  Dornaz   alfa  tedavisinin uygulanması gerektiğini duyuran  Ovalı  , bir anda tepki toplamıştı.

YENİ BİR AÇIKLAMA YAPTI

Son olarak yaptığı , “1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen  Dornaz   alfa  hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim” paylaşımı tepki toplayan  Ovalı  , bugün  sosyal medya  hesabından yeni bir açıklama yaptı.

"YANLIŞ ANLAŞILDIM"  

Çalışmalarını  sosyal medya  hesabı üzerinden sürekli olarak duyuran  Ovalı  , yeni açıklamasında , dünkü paylaşımının yanlış anlaşıldığına değindi.

Ovalı nın sözleri şu şekilde

16.04.2020 tarihinde gece yarısı attığım tweet mesajımın yanlış anlaşılması beni fazlasıyla üzmüştür. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =