Samsun’da vatandaşlar sokağa çıkma yasağı öncesinde  kültür   balıklarına   yoğun   ilgi  gösterdiler.

haber7
0

15 Nisan’da denizlerde  balık  avlanmasının yasaklanmasının ardından balıkçı tezgahlarını kültür balıkları süslemeye başladı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Samsun’da vatandaşlar  balık  tezgahlarının önünde kalabalık oluşturdu. Kültür  balıklarına   yoğun   ilgi  gösteren vatandaşlar , hafta sonuna stok yapmak için günlük aldıklarından daha fazla  balık  aldılar. “Balık satışları patlama yaptı”

Balık satışlarının oldukça iyi olduğunu ifade eden  balık  satıcısı Onurcan Köse , “Balık satışları patlama yaptı. Hafta sonu  Yasak  var diye vatandaşlar bol bol  balık  alıyor. 1 kilo  balık  alan vatandaş , 4-5 kilo alıyor. Dün de izdiham vardı bugün de izdiham var.  balık  yetiştiremiyoruz. Bakanlıkta açıklama yaptı. Somonun fiyatı düştü. Temizlenmiş somonun fiyatı 39 ,90 TL , Karadeniz somonu ise 27 liradan satılıyor. Çipura , levrek kilosu 30 liradan oldukça çok satılıyor. Alabalık da 25 liradan satılıyor. İşler oldukça iyi” dedi.

Satışların oldukça iyi olduğunu vurgulayan  balık  satıcısı Kurtça Aydın ise , “Hafta sonu uygulanacak  Yasak  nedeniyle her yer kalabalık. Balıkçılar , tavukçular ve kasapların önünde kalabalık var. Vatandaşlar yiyeceklerini alıp dolaplarında saklayacaklar.  balık  alan 1-2 kilo almıyor , 4-5 kilo alıp gidiyorlar. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =