Gürcistan'da yeni tip koronavirüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla  araç  kullanımının yasaklandığı duyurulurken vaka sayısının 370'e yükseldiği bildirildi.

haber7
0

Gürcistan Başbakanı Danışmanı İrakli Çikovani dün  koronavirüs  önlemlerine yönelik gerçekleştirdiği basın toplantısında , 17 Nisan yerel saatle 12.00 den itibaren 21 Nisan a kadar ülke genelinde araç kullanımının yasaklanacağını bildirmişti. Bugün saat 12.00 de başlayan yasağın ardından cadde ve sokaklar boş kaldı. Söz konusu yasağın mal taşıyan ve ticari tesislere ürün sağlayan araçlar , motosiklet , moped ve bisikletler için geçerli olmadığı belirtildi.

KAPALI YERLERDE MASKE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

Gürcistan da virüsle mücadele kapsamında kapalı alanlarda tıbbi maske kullanımının zorunlu hale geldiği duyuruldu. Tüzel kişilerin de kurala uymakla yükümlü olduğu belirtilirken aksi takdirde şirketlerin 15 bin Lari (4 bin 770 dolar) para cezasına çarptırılacağı ifade edildi.

MEZARLIKLARA ZİYARET YASAKLANDI

Gürcistan hükümetinin koronavirüsle mücadele çerçevesinde aldığı diğer bir karara göre , başkent Tiflis dahil tüm büyükşehirlerdeki mezarlıkların 10 gün boyunca kapalı kalacağı bildirildi.  Gürcistan  Müslümanları İdaresi tarafından yapılan açıklamada da , "Camilerde namaz , toplu iftar yemeklerinden uzak durulması önerilmektedir" ifadeleri kullanıldı. İdare ayrıca , iftar organizasyonları yerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =