Muğla'da , yurt dışından geldikten sonra Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurda yerleştirilen  150  vatandaş , 14 günlük karantina sürelerinin dolması üzerine  evlerine  gönderildi.

haber7
0

Dalaman Havalimanı na Azerbaycan ın başkenti Bakü den uçakla , 3 Nisan da gelen 150  kişi  , sağlık kontrolünden geçirildikten sonra otobüsler ile Muğla nın merkez ilçesi Menteşe ye getirildi.  Muğla  Büyükşehir Belediyesi ne ait 8 otobüsle getirilen Türk vatandaşları , Kredi ve Yurtlar Kurumu  Muğla  İl Müdürlüğü ne bağlı Milli Piyango Yurdu na yerleştirildi. Polis , AFAD , UMKE , Kızılay ve sağlık ekiplerinin görev yaptığı  yurtta  , 14 günlük karantina süreleri dolan  150   kişi  bugün evlerine gönderildi.

Yapılan sağlık kontrollerinin ardından yetkililer tarafından sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek uğurlanan , aralarında çocukların da bulunduğu  150   kişi  , otobüsler ile memleketlerine doğru yola çıktı.

Tamamının Covid-19 testi negatif çıkan vatandaşlardan Ömer Burcu , "Burada kaldığımız süre zarfında herkes bizimle çok iyi ilgilendi. Herhangi bir sıkıntı çekilmedi. Ne istenirse personel tarafından anında yerine getirildi. Evimizdeki gibi rahat olduk. Şimdi yola çıktık. Evimize , Düzce ye gideceğiz. Aynı şekilde 14 gün evimizde de  karantinada  kalmamız gerekiyor , kalacağız. Burada çalışan herkesin eline koluna sağlık. Allah devletimize , milletimize zeval vermesin" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =