Metrobüs ve otobüs seferlerinin kısıtlanmasıyla İstanbulluları virüs riskiyle karşı karşıya bırakan  İBB  , aralarında VIP'lerin de bulunduğu bin 851 adetlik 6'ncı araç ihalesini yapmaya hazırlanıyor.

haber7
0

AK Parti döneminde vatandaşa hizmet için kullanılan araçları ‘israf’ diye Yenikapı’da sergileyen  İBB  Başkanı  Ekrem İmamoğlu  , Türkiye koronavirüsle mücadele ederken yeni bir araç ihalesine gidiyor.  İBB  Destek Hizmetler Müdürlüğü dün ihaleye çıktı , 565 sürücü ile 1851 aracın kiralanacağı teknik şartnamede ilginç detaylar göze çarptı.

 

 

Şartnamede ‘Birinci Grup Araçlar’ başlığında yer alan bölümün tamamında şu şartlar var: Araçlar en az 2016 model , uzaktan kumandalı dört kapılı 98 birinci sınıf arabanın en az 5 tanesi elektrikli , asgari motor güçleri ise 1400 cc olacak. İkinci grup araçların ise tamamının ise otomatik vites olma zorunluluğu var.

VIP ARAÇLAR DA VAR

 

 

5. Grupta araçların tamamının orijinal 1968 CC dizel motor ve çok amaçlı otomobil olması istendi. Panelvandan dönme minibüs olmaması şartı koşulan ihalede en az bir tanesinin de  VIP  olması talep edildi. 6. grup araçlar kategorisinde de benzer şartlar bulunuyor. 

İBB Başkanı İmamoğlu , 6 ayda 6 araç alım ihalesiyle toplam 3 bin 242 araç daha kiralamış olacak.  

YENİKAPI’DA ARAÇLARI SERGİLEMİŞTİ  

8 AYDA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =