Ukrayna'dan Türkiye'ye  getirilen  , aralarında öğrenci , bebek ve çocukların da olduğu  180   kişi  , koronavirüs tedbirleri kapsamında Rize'deki öğrenci yurtlarında  karantinaya  alındı.

haber7
0

Ukrayna dan aralarında öğrenci , bebek ve çocukların da bulunduğu 180  kişi  , gece yarısı uçakla Trabzon Havalimanı na getirildi.

Buradaki sağlık kontrollerinin ardından karayolu ile Rize ye ulaştırılan  180   kişi  , çanta ve valizlerinin dezenfekte edilmesinin ardından yurtlara yerleştirildi.

Yurt binaları önünde polis ekipleri , önlem alırken , AFAD ve UMKE görevlileri de tedbir amaçlı bekledi. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 14 gün karantinada kalacak Türk vatandaşları , bu süresinin sona ermesiyle sağlık kontrolleri yapılarak , memleketlerine gönderilecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =