Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı yardım kampanyasına sol kesimden sert tepkiler gelirken , İsveç'te Stockholm Belediyesi'nin başlattığı  bağış  kampanyasına da ırkçı kesimlerden tepki yağdı.

haber7
0

Türkiye de kendini Sosyal Demokrat olarak adlandıran  CHP  nin yaptıklarını Batı da ırkçılar yapıyor.

İsveç in başkenti Stockholm Belediyesi koronavirüs ile mücadele çerçevesinde halktan  bağış  toplanacağını duyurması ırkçıların tepkisine neden oldu.

Aşırı sağcı Samnnyt haber sitesi İsveç Başbakanı Stefan Löfven in dünyanın en iyi sağlık sisteminin kendilerinde olduğu sözünü hatırlatarak ,  korona  için Stockholm Belediyesi nin halktan para toplayacağı eleştirisi getirdi.

Stockholm Belediyesinin yılda 11 milyar avro vergi aldığını ve bunun 6 ,5 milyar avrosunun sağlık sistemine ayrıldığını kaydeden gazete , buna rağmen halktan para istendiğini vurguladı.

Belediyenin yardım duyurusu ırkçı grupların kullandığı sosyal medya gruplarında da ağır eleştiriler aldı. Bazı yorumcular para toplanmasını utanç verici oyduğunu savundu. 

Öte yandan İsveç kamu televizyonu ve radyosunun koronavirüs yardımı altında başlattığı  bağış  kampanyasına 3 milyon avronun toplandığı belirtildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =