Malatya'da , Büyükşehir Belediyesi koordinesinde kentteki 12 tekstil fabrikası yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında  günlük  2  milyon   maske  üretiyor.

haber7
0

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ın girişimiyle kentte tekstil üretimi gerçekleştiren 12 büyük fabrika  maske  üretmeye başladı. Gürkan ,  Malatya  1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan tekstil fabrikalarını ziyaret edip çalışmalarından dolayı firma yöneticilerine teşekkür etti.

Bu zorlu süreçte milletin ve devletin ihtiyaç duyduğu  maske  ve tulum ihtiyacını  Malatya  olarak karşılayacak güçte olduklarını belirten Gürkan , "Sayın Cumhurbaşkanımız ile 2 Nisan tarihinde yapmış olduğumuz video konferans görüşmesinin ardından Valimiz ile  Malatya  da faaliyet gösteren tekstil firmalarının yetkilileriyle görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sonrasında  Malatya  nın  maske  ve tulum üretimi noktasında bir merkez olması için yoğun bir çalışma içerisine girdik." ifadesini kullandı.

Kentte şu an 12 tekstil fabrikasında  maske  ürettiklerini aktaran Gürkan , şöyle devam etti:

"Şu anda faaliyet gösteren firmalarımız normal kapasitede çalışarak üretim yapıyor. Talebin artmasıyla üretimlerini iki katına çıkarabilecek altyapıya sahipler. Büyükşehir Belediyesi olarak kumaş ve ham madde ihtiyacını karşılayarak şu anda 2  milyon  olan  maske  üretimini 3 milyona çıkarmayı hedeflemekteyiz.  Malatya  nın farkı , farkındalığı burada bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Türkiye nin  maske  üretiminde lojistik üssü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =