Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından balık tüketiminin artırılması amacıyla başlatılan kampanyanın devamında zincir marketlerde  somon  balığının kilosu üç gün boyunca 39 ,90 liradan satılırken Ordu’nun Fatsa il

haber7
0

Yeni tip korona virüse karşı bağışıklık sisteminin güçlü tutulması büyük önem taşıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından balık tüketiminin artırılması amacıyla 3-4-5 Nisan da Evde Hayat , Sofrada Balık sloganıyla kampanya başlatmasıyla Fatsa’da balıkçılar somon balığını 30 TL’den sattıklarını söylediler.

 

Somon  yok  satıyor

İlçede ki balıkçı tezgahlarında  somon  balıkları  yok  satarken balıkçılar sipariş alarak müşterilerine balıkları ulaştırdıklarını ifade ettiler.

 

Fatsalı balıkçılardan Yusuf Aktaş , “Somon  balığı  omegası vitamini en güçlü olan balık. Televizyonlarda ki  somon   balığı  reklamları işlerimizde ciddi derecede hareketlilik sağladı. Getirdiğimiz balıklar anında bitiyor. Artık sipariş alarak vatandaşlarımıza balıklarını veriyoruz. Kilosunu 30 TL’den satıyoruz. Millet balık yesin ve bağışıklığı güçlensin. Virüse karşı balık tüketmek sağlıkları açısından çok önemli yer teşkil ediyor. Bizler tezgâhlarımızda bu  balığı  bulundurmaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Somon balığını ucuza aldıklarını için mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar ise Tarım Bakanlığına başlattıklarını kampanyadan dolayı teşekkür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =