Kayseri'de , bazı  özel   halk   otobüsü  şoförlerinin koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla  850  şoförün karantinaya alındığı bildirildi.

haber7
0

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu , yazılı açıklamasında , Kovid-19 ile mücadele kapsamında , toplu taşıma araçlarına yönelik ilgili bakanlıkların kararları doğrultusunda birçok tedbir alarak uygulamaya konulduğunu , bu çalışmalarla en iyi şekilde toplu ulaşım hizmetini vermekte iken , 9 Nisan da İl Sağlık Müdürlüğünün , şoförler arasında pozitif vakaların olması nedeniyle genel tarama yapılması yönünde görüş beyan ettiğini aktardı.

ŞOFÖRLER 14 GÜN KARANTİNAYA ALINDI

10 Nisan da , İl Sağlık Müdürlüğünün , özel  halk  otobüsü ve belediyeye bağlı tüm şoförleri taramadan geçirmeye başladığını , hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile beraber taramalara ara verildiğini ve 12 Nisan da , İl Sağlık Müdürlüğü tarafından şoförler arasında 2 pozitif vaka daha olduğu ve bundan dolayı şoförlerin karantinaya alınacağı bilgisinin kendilerine bildirildiğini ifade eden Gündoğdu , "İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla özel  halk  otobüslerinde çalışan  850  civarında şoför , 14 gün karantinaya alındı. Bu kararın neticesi olarak 385 özel  halk  otobüsü , şoför olmadığından servis dışı kaldı. Bundan dolayı normal zamanda 615 otobüs ile verilen toplu taşıma hizmetinin ,  Kayseri  Ulaşım AŞ ye ait 230 adet otobüs ile verilme zorunluluğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =