AK Parti Genel Başkanvekili  Kurtulmuş  , Kovid-19 salgınına ilişkin , "İşsizliği önlemek , vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacakları yükleri bir nebze eritebilmek için  Milli   seferberlik   ruhuyla   bütün  bakanlı

haber7
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan  Kurtulmuş  , Kovid-19 salgınına ilişkin , "İşsizliği önlemek , vatandaşlarımızın yoksulluğu dolayısıyla karşı karşıya kalacakları ilave yükleri bir nebze olsa eritebilmek için tam bir  Milli   seferberlik   ruhuyla  bütün  bakanlıklarımız  eş güdüm içerisinde çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

Kurtulmuş , NTV de katıldığı canlı yayında , gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

"Türkiye nin koronavirüsle mücadelesinin" sorulduğu  Kurtulmuş  , insanlığın , küresel ölçekte en büyük krizlerden birini yaşadığını , bunun  Türkiye  yi de etkilediğini söyledi.

Buna karşı bütün insanlığın , küresel ölçekte beraber  mücadele  etmesi gerektiğine işaret eden  Kurtulmuş  ,  Türkiye  nin , bu krizin başladığı ilk andan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın öncülüğünde son derece etkin bir  mücadele  sürdürdüğünü vurguladı.

Kurtulmuş , bu süreçte tedbirlerin alınıp , insanların farkındalığının oluşmasının sağlandığını belirterek , "Sağlık Bakanımızın dünkü açıklamasına göre 4. haftadan sonra  Türkiye  de vaka sayılarının artış hızında bir azalma ortaya çıktı. Bu süreçte ,  Türkiye  deki sağlık sistemini diğer ülke örnekleriyle kıyasladığımızda mükemmel bir sağlık sistemine , son derece yetenekli , nitelikli bir sağlık ordusuna sahip olduğumuz ortaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =