Adana Büyükşehir Belediyesi'nin fuar alanından bozma "bin yataklı sahra hastanesi" Türkiye'nin gündemine oturmuş , kısa süre içinde de gerçek ortaya çıkmıştı.  CHP  lideri Kemal Kıl

haber7
0

90 lı yıllara kadar bütçe fazlası dahi veren , karan eden bir kurum haline gelen SGK; 90 lardan sonra zarar etmeye , borç batağına sürüklenmeye başladı. 90 larda SGK nın başında bulunan  CHP  lideri  Kemal Kılıçdaroğlu  o günkü zihniyetini bugün hala yaşatıyor.

1998 yılında Savaş Ay ın programına katılarak devlet hastanelerine methiyeler dizen Kılıçdaroğlu , bugün de yatağı , solunum cihazı ve tıbbi ekipmanlarının yetersiz olduğu "bin yataklı sahra hastanesini" örnek ilan ediyor.

DEVLETE ADANA ELEŞTİRİSİ

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında hükümeti hedef alan  CHP  lideri  Kemal Kılıçdaroğlu  , Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı içine 45 günde tek katlı ve 1000 yataklı iki hastane yapılmasını eleştirmiş , Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ın 1 haftada 1.000 kişilik sahra hastanesi kurduğunu iddia etmişti.​

Kılıçdaroğlu "Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar 1000 yataklı bir sahra hastane yaptı. Hem de 45 günde de değil. Bir belediye başkanının yaptığını hükümet yapamıyor. Şu günlerde eleştirmek istemiyorum fakat tahammül edemiyorum. Yeter artık!” sözleriyle devleti eleştirerek , Adana yı örnek göstermişti.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

CHP li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar , geçtiğimiz 4 Nisan da koronavirüs salgınına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =