Türkiye , tüm girişimlere rağmen  Doğu  Akdeniz'deki faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Arama ve  sondaj  gemilerinin aralıksız olarak çalışmalarına devam ettiği bölgeden bugün  dikkat   çeken  bir  kare 

haber7
0

Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin karşı çıkmasına rağmen Türkiye nin  Doğu   Akdeniz  deki  petrol  arama faaliyetleri tam gaz devam ediyor. 

Doğu  Akdeniz  de faaliyet gösteren araştırma ve  sondaj  gemilerimiz TSK tarafından hem denizden hem de havadan 24 saat esasına göre korunuyor. Savaş gemilerinin eşlik ettiği  sondaj  gemilerine  Yerli   İHA  larda havadan destek veriyor.

İKİ BARBAROS YAN YANA Türkiye nin arama ve  sondaj  faaliyetlerini aralıksız sürdürüğü bölgeden bugün  dikkat  çeken bir  kare  geldi.  Yerli   İHA  lar tarafından çekilen görüntüde iki Barboras yana yana görev yapıyor... Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisi ve Barbaros fırkateyni  Yerli   İHA  lar tarafından görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tan  sondaj  faaliyetlerine yönelik heyecanlandıran bir açıklama gelmişti. Bakan Albayrak  resmi Twiter hesabından "Her alanda tarihi atılımların ve büyük ideallerin gayretindeyiz. Cari açığa darbe vuracak , enerjide dışa bağımlılığı sonlandıracak keşiflerin arefesindeyiz. 3  sondaj  , 2 sismik gemimizle milletimizin haklarını koruma , ülkemizin zenginliğini artırma mücadelemizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =