Apple  ve  Google  , iOS ve Android işletim sistemleri için bir koronavirüs takip sistemi geliştiriyor. Yeni uygulamalarla birlikte kullanıcılar , Bluetooth Low Energy aracılığıyla veri paylaşabilecekler. Proje kapsamında koronavirüs

haber7
0

Apple ve Google , kullanıcıların enfekte hastalarla kimin temas ettiğini anlayarak yeni koronavirüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için tasarlanmış oldukça iddialı ve muhtemelen tartışmalı bir temas izleme sistemi duyurdular .

2 dev şirketten paylaşılan bilgilere göre sistemin temel bileşenlerinden biri , Bluetooth un cihaz bulma ve izleme amacıyla kullandığı temel  teknoloji  olan Bluetooth LE’nin yakınlık profili (PXP) olacak. Bir Bluetooth radyo sinyalinden (RSSI değeri) ne kadar güç alındığı ölçülerek herhangi bir kişinin ne kadar uzakta olduğu tahmin edilebilecek.

The Verge ın haberine göre  Apple  ve Google’ın önümüzdeki haftalarda üzerinde çalışacakları konu , hassasiyet ve menzil seviyesi üzerine olacak. Kontakt izleme sistemi için Bluetooth LE seçimi birkaç nedenden dolayı ilginçtir. Yüzeyde , bu tür bir uygulama için ideal hale getiren Bluetooth LE hakkında çok şey var: en ucuz bütçe Android telefonundan en pahalı iPhone veya Samsung amiral gemisine kadar piyasadaki hemen hemen her modern akıllı telefon tarafından destekleniyor. Ve pil ömrünü etkilemeyecek şekilde son derece düşük güç seviyelerinde çalışan çok esnek bir özellik.

Yine de kusurları var:  Bluetooth , eksik nesnenizin pürüzlü alanını bulmanıza yardımcı olabilir , ancak tam fiziksel konumu ayırt etmek , Bluetooth LE teknolojisinin üstün olduğu bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =