Alfa   Romeo  , Klasik  Otomobil  Ödülleri’nde (Motor Klassik Awards) çifte ödülün sahibi oldu. Almanya’da yayınlanan sektörel bir derginin okuyucuları , oylarıyla İtalyan markanın iki klasik modelini kendi k

haber7
0

Alfa  Romeo  , Almanya da yayınlanan sektörel bir derginin okuyucularının oyları ile düzenlenen Klasik  Otomobil  Ödülleri nde (Motor Klassik Awards) iki ödülün sahibi oldu.  Alfa   Romeo  , 1966 yılında pazara sunulan  Alfa   Romeo  Spider ile Convertible/Üstü Açılabilir  Otomobil  kategorisinde , 1969 yılında dünya yollarına çıkan Giulia Sprint GT ile de En Sevilen Spor  Otomobil  kategorisinde iki ödül aldı.

 

Convertible/Üstü Açılır  Otomobil  kategorisinde yüzde 24 ,9 oyla birinci seçilen ilk nesil  Alfa   Romeo  Spider ilk olarak 1966 yılında Battista Pininfarina nın imzasını taşıyan benzersiz tasarımıyla Cenevre  Otomobil  Fuarı nda tanıtıldı.

Duetto olarak da anılan ve fuarda gösterilen birinci nesil Spider önce 109 HP güç üreten 1 ,6 litrelik motora sahip iki koltuklu üstsüz versiyonuyla , sonraları ise 88 HP gücünde 1 ,3 litrelik ve 119 HP gücünde sıralı dört silindirli 1 ,8 litrelik olmak üzere farklı motor seçeneği ile dünya yollarıyla buluştu.

Alman klasik  Otomobil  hayranları tarafından yüzde 34 ,8 oyla En Sevilen Spor  Otomobil  seçilen ve otomobilin karoserini tasarlayan stüdyo ile ilişkilendirilerek Bertone lakabıyla anılan  Alfa   Romeo  Giulia Sprint GT ise ilk olarak 1969 yılında dünya arenasına çıktı. 1 ,3 litre ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =