Hatay'da gönüllü olarak daha önce köy köy gezerek  çocuklara   Anadolu  hikayeleri anlatan bir sınıf öğretmeni , Kovid-19 nedeniyle evden çıkamayan küçüklere bu kez internet üzerin

haber7
0

Hatay da bir sınıf öğretmeni , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkamayan çocuklar için internet üzerinden  Anadolu   masalları  anlatarak onların kaliteli vakit geçirmesi için çaba sarf ediyor.

Antakya da yaşayan 2 çocuk annesi Rezan Ezer (38) gönüllü olarak daha önceleri özellikle Suriye sınırındaki köy okullarına giderek öğrencilere canlandırmalar eşliğinde  Anadolu   masalları  anlatıyordu.

Kovid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında 20 yaş altı çocukların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından Ezer , miniklere  masalları  ulaştırmanın başka yollarını aradı.

Bunun üzerine "Masalcı Rez ile Uzaktan Masallar" adıyla açtığı YouTube kanalı üzerinden masallarını aktarma fikrini hayata geçiren Ezer , haftanın 6 günü anlattığı unutulmaya yüz tutmuş birbirinden ilginç  Anadolu  hikayelerini ekran başındaki çocuklarla paylaşıyor.

Giydiği geleneksel  Anadolu  kıyafetleri ve çarığıyla evinin bir köşesine döşediği eski bakır eşya ve dokuma kilimlerle adeta ortamı sahneye çeviren öğretmenin çektiği videolar , Türkiye nin her yerinden çocukların ilgisini görüyor.

İnternet üzerinden birçok çocuğa ulaşıyor

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =