Burdur'da , salı günleri kurulan halk pazarına girişte koronavirüs tedbirleri uygulandı. Ekipler , vatandaşların tek tek ateşini kontrol ederken , dezenfeksiyon tünelinden geçilerek girilen  pazar  girişinde yaklaşık 1 kilo

haber7
0

Koronavirüs önlemleri kapsamında  pazar  yerlerinde de tedbirler sıkı bir şekilde uygulanıyor. Burdur da , Uzay Çatı altında salı günleri kurulan halk pazarının etrafı  Koronavirüs  tedbirleri kapsamında polis bariyerleriyle çevrildi ve  Pazara  alışveriş için gelenler , giriş için tek kapıya yönlendirildi.

1 KİLOMETRELİK KUYRUK

Girişte ateşleri ölçülen vatandaşlar , belediyenin kurduğu dezenfeksiyon tünelinden geçtikten sonra içeri alındı. Ekiplerin sosyal mesafeye uymaları konusunda sürekli uyarmasına rağmen zaman zaman vatandaşlar kuralları hiçe saydı.

Vatandaşlar ,  Pazara   girmek  için yaklaşık 1  kilometrelik   kuyruk  oluşturdu. Bazı vatandaşlar bu duruma isyan etti. Ekipler , vatandaşlara alışverişlerini 15 dakikada bitirmeleri konusunda uyarıda bulundu. Maskesiz gelenlere belediye ekipleri tarafından maske dağıtıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =