ABD  Savunma Bakanlığı (Pentagon) , ülkenin  Meksika  sınırına örülecek duvarın 17 millik (28 kilometre) kısmının inşası için Montana merkezli bir şirketle  569   milyon   dolarlık   sözleşme  imzaladı.

haber7
0

Pentagon dan yapılan yazılı açıklamada , söz konusu duvarın California nın San Diego ve El Centro şehirlerinde inşa edileceği aktarıldı. 

İnşaatın 30 Haziran 2021 de biteceği ifade edilen açıklamada ,  569   milyon  doların  ABD  Kara Kuvvetleri 2020 mali yılı bütçesinden karşılanacağı belirtildi.

MEKSİKA DUVARI NEDİR?

ABD Başkanı Donald Trump , seçim sürecinde mülteci ve uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele kapsamında  Meksika  sınırına duvar öreceğini ve duvarın parasını  Meksika  dan alınacağını söylemişti. 

Orta Amerika ülkelerinden 2018 yılında onbinlerce insan mülteci akını başlatması üzerine Trump , duvar inşasının başlaması için talimat vermiş ve bunun için  Pentagon  bütçesinin kullanılacağını açıklamıştı.  Pentagon  daha önce duvarın Teksas ve California eyaletlerin inşa edilen kısımları için de Savunma Bakanlığı inşaat bütçesinden kesintiler yapmıştı..   

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =