terör   örgütü   YPG/PKK  elebaşlarından  Mazlum  Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin , Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı kendilerine tıbbi ekipman gönderd

haber7
0

YPG/PKK elebaşlarından Ferhat Abdi Şahin ,  Twitter  hesabından "Koronavirüsü tespit etmek için tıbbi test talebimize derhal ve cömertçe yanıt veren Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan  Barzani  ye teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum" mesajını paylaştı.

Paylaşım üzerine AA muhabirleri ,  IKBY  Başkanı Neçirvan Barzani’nin basın sözcülüğüyle irtibata geçti ancak herhangi bir yanıt alamadı.

IKBY-YPG/PKK İLİŞKİLERİ

Suriye iç savaşında  IKBY  ile  YPG/PKK  arasındaki ilişkiler olumlu seyretmezken ,  Erbil  yönetimi , muhalif Kürtlerin temsilcisi sayılan Kürt Ulusal Konseyi ni (ENKS) destekledi.

Türkiye nin Afrin deki terör hedeflerine karşı düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı ndan sonra düzelmeye başlayan IKBY-YPG/PKK ilişkileri , Barış Pınarı Harekatı sırasında daha da gelişti.  IKBY  ,  YPG/PKK  ve  ENKS  arasında bir nevi ara bulucu rolü de oynarken , terör örgütü , Konsey in daha önce kapattığı bazı ofislerini geri açtı.  IKBY  ve  Suriye  nin kuzeydoğusunda  YPG/PKK  işgalindeki bölgeye açılan Simelka sınır kapısının ticari geçişler için yeniden aktif hale gelmesiyle , ilişkiler daha yakın hal aldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =