Mehmet Ercan’ın , gecesini gündüze katıp çıktığı Yol Hikayesi hafta içi Pazartesi’den Perşembe’ye 17:00’de Ülke TV ekranlarında…

haber7
0

Anadolu insanının masum , el değmemiş ve kendilerine has öykülerinin anlatıldığı  Mehmet Ercan İle Yol Hikâyesi  Ülke TV’de… Mehmet Ercan bugün Mevlana’nın ‘’Gel Ne Olursan Ol , Yine Gel’ çağırısına cevap verecek ve Konya’yı ziyaret edecek.

İnsanları , toplumun özünü , gelenek ve görenekleri daha yakından tanımanın en iyi yanı yolculuğa çıkmaktır diyen Mehmet Ercan ile Yol Hikayesi Ülke TV’de... Mehmet Ercan Konya’nın  manevi  atmosferini gittiği cami ve türbelerden izleyicilere yaşatacak. İnsanı özüne döndüren , ruhunda farklı duygular uyandıran Hz. Mevlana Türbesi’ni ekrana getirecek. Mevlana’nın sevgisinin evrensel olduğuna vurgu yapan Mehmet Ercan , türbeye gelen yabancı turistlerin duygularını paylaşacak. Ercan , Konya’nın  manevi  sahiplerinden biri olan Şeyh Sadreddin Konevi Türbesi’ne gidecek ve onun kalpleri ısıtan duasını seslendirecek. Konya’yı ziyaret eden herkesin mutlaka gitmesini tavsiye ettiği İplikçi Cami’nin kendine has mimarisini ekrana taşıyacak. 

Mehmet Ercan ayrıca Konya’nın meşhur ve köklü lezzetlerinden olan Tirit yemeğinin yapımını izleyicilerle paylaşacak.

Mehmet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =