Güney Amerika ülkesi Ekvador'da koronavirüsten en çok etkilenen Guayaquil kentinde  evlerden  700'den fazla cesedin toplandığı açıklandı.

haber7
0

Güney Amerika ülkelerinden  Ekvador  da  koronavirüs  (Covid-19) nedeniyle  Sağlık   sisteminin  çökmesinin  evlerden  ölülerin alınmadığı ve cenaze hizmeti verilmediği için yaşayan kriz devam ediyor. Ülkede koronavirüsün merkez üssü haline gelen Guayaquil kentinde bulunan  evlerden   700  den fazla  ceset  çıkarıldığını açıklandı.

Ekvador un Guayas eyaletinin başkenti Guayaquil de yaşanan kaosun ortaya çıkmasıyla oluşturulan Ortak Görev Gücüne başkanlık eden Jorge Wated , "Evlerde görev gücüyle birlikte topladığımız  ceset  sayısı  700  ü aştı" ifadelerini kullandı. Wated ,  koronavirüs  salgını sırasında  evlerden  çıkarılanların kaçının  koronavirüs  nedeniyle hayatını kaybettiğini bilmediklerini belirtti.

Güney Amerika nın Wuhan ı olarak kabul edilen Guayaquil de yetersiz  Sağlık  sistemi nedeniyle ölüler çöp poşetlerine ya da karton tabutlara konularak ailelere teslim ediliyor. Ayrıca bazı vatandaşlar sahipsiz cesetleri sokaklarda yakıyor. Öte yandan ,  Ekvador  da  koronavirüs  nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 333 e , toplam vaka sayısı ise 7 bin 466 ya yükseldi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =