Ukrayna  Devlet Başkanı , Ukraynalı bilim adamlarına aşının bulunması halinde 1  milyon  dolarlık ödül vereceğini açıkladı.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan  korona  virüs salgını için  tedavi  araştırmaları devam ederken ,  Ukrayna  Sağlık Bakanı Yardımcısı ve aynı zamanda  Ukrayna  Devleti Baş Doktoru olan Viktor Lyaşko , Ukraynalı bilim adamlarını ilgilendiren bir açıklama yaptı.

1 MİLYON  dolar  ÖDÜL

Lyaşko , “Devlet Başkanı Zelenskiy beni aradı ve benden bilim adamlarımıza bir mektup yazmamı , ilacı ya da aşıyı bulmaları halinde , fonlardan birinden alınacak en az 1  milyon  dolarlık bir ödülle ödüllendirileceklerini söylememi istedi” ifadelerini kullandı. 

Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan güncel açıklamalara göre ülke genelinde  korona  virüsü vakası 2 bin 777 , can kaybı ise 83 olarak ifade edildi. 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =