Çin'in yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Ermenistan'a gönderdiği yardım paketlerinde adı geçen  Ağrı   Dağı  ile skandala bir tepki de AK  Parti   Ağrı  MilletvekiliEkrem Çelebi'den geldi.

haber7
0

AK  Parti   Ağrı   Milletvekili  ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi  Ekrem Çelebi  , Çin in yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle  Ermenistan  a gönderdiği yardım paketlerinde  Ağrı   Dağı  na ilişkin göndermelerde bulunulmasına tepki göstererek , “Ağrı  Dağı  , Türkiye’mizin en esaslı parçalarından birisidir ve ülkemizin çatısıdır. Bu bin yıllık bir gerçektir ve dünya durdukça da bunu kimsenin değiştirme güce olmayacaktır!  herkes   haddini  bilsin” dedi.

AK  Parti   Ağrı   Milletvekili   Ekrem Çelebi  , Çin in  Ermenistan  a gönderdiği yardım kutularındaki imalı mesajda , "Dostluğumuz  Ağrı   Dağı  ndan daha yüksek ve Yangtze nehrinden daha uzun olsun" ifadelerini değerlendirdi. Dışişleri Bakanlığı tarafından Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği nezdinde girişimlerde bulunulduğunu anımsatan Çelebi , gelen cevapta Ermenistan’a bir yerel yönetim tarafından hazırlanarak gönderilen ve özel şirket tarafından Erivan’a ulaştırılan yardım kolilerinde  Ağrı  Dağı’na atıf yapılan İngilizce ifadelerin sonradan eklendiğinin anlaşıldığı anımsattı.

Herkesin Türkiye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğüne saygı duyması gerektiğini kaydeden Çelebi , “Ağrı , birkaç gün sonra düşman işgalinden , zulüm ve gözyaşından , hunharca yapılan katliamlardan kurtuluşunu kutlayacak. Böyle bir günde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =