Karaman’ın Ermenek ilçesinde , hazırladığı çivili tahtayı aracının ön koltuğuna kimse oturmasın  diye  yerleştiren kişi , görenlerin ilgisini çeken tahtaya 'korona savar' adını verdi.

haber7
0

49 yaşındaki Ömer Battır , hemşire olan eşini yıllardır işe götürüp getirdiği için , eşinin ön  koltuğa  alıştığını ve bu alışkanlığından zor vazgeçtiğini ifade etti.

Ön  koltuğa  oturmaya teşebbüs edenler oluyor

Otomobiline binmek isteyenlerin  korona  virüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralı gereği arka  koltuğa  oturmasını istediğini ancak bazen ön  koltuğa  oturmak için ısrar edenler olduğunu anlatan Ömer Battır , "Korona virüs bu günlerde başımızın belası oldu. Bizim de evde çok fazla boş vaktimiz var , sıkılıyoruz. Kendimize tedbirler uydurma peşindeyiz. Sağ ön koltuk mevzu çıktığında da evde aklıma bir fikir geldi. Ben de onu hayata geçirdim , şu şekilde bir tahta ile üstüne çiviler çakarak ön sağ koltuğu kendi tedbirlerimle boş tutmaya çalışıyorum. Ön koltuk rezerve yazılı bir yazı da hazırladım ve böylelikle sağ ön koltuğu boş tutmaya çalışıyorum. Eşim yıllardır ön  koltuğa  oturuyor. Arka  koltuğa  alışkın değil , o biraz zorlandı. Bu tahtayı eşim için uygulamadım tabi. Arka  koltuğa  alışmaya başladı. Ön  koltuğa  oturmaya teşebbüs edenler oluyor ama çivili tahtamızı görünce vazgeçiyorlar , canları yanacağını bildikleri için" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =