Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür , Bingöl'de meydana gelen  deprem  sonrası değerlendirmelerde bulunurken bir bölge için de uyarıda bulundu.

haber7
0

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür , Bingöl de meydana gelen deprem sonrası yaptığı açıklamada , "Karlıova , biliyorsunuz , KAF ile DAF ın kesim yeri. Burası sürekli açılıyor. Depremin olduğu yer ile KAF üzerindeki Yedisu ve DAF üzerindeki Bingöl arası uzun zamandır  deprem  bekleyen yerler. O bakımdan  deprem  dikkat çekici" dedi.

BİR BÖLGEYİ İŞARET ETTİ

Twitter dan hesabından açıklama yapan Prof. Görür bir bölgemizi  işaret  ederek şu açıklamalarda bulundu;

"Bugün meydana gelen  deprem  , daha önceki depremlerle aynı yerde , yani Başkale Fayı (BŞF) ile Hasan Timur Fayının (HTF) kesim yerine yakın. Bu bölge bir süredir aktif. Bu depremlerin her iki fayın ülkemiz sınırları için de kalan kısımlarıyla etkileşeceğinden endişe ediyorum. Onun için Van Muradiye taraflarında ve Başkale merkez mıntıkasında dikkat edilmeli diyorum"

ELAZIĞ DEPREMİNİ 4 AY ÖNCEDEN BİLMİŞTİ

6 Ekim 2019 da Hakan Çelik in sunduğu Hafta Sonu programında Prof. Dr. Naci Görür ün yaptığı açıklamalar ,  Elazığ  depremi sonrası sosyal medyaya damga vurdu. Türkiye nin  deprem  haritasını inceleyen Görür , depremi nokta atışıyla  işaret  etmişti.

Naci Görür , "Doğu Anadolu fayına bir uyarı yapmak istiyorum. Bu fay uzun zamandır suskun. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =