Galatasaray'da bir sezon oynamasına karşın iz bırakmayı başaran Portekizli  Abel   Xavier  , manevi dünyasına dair dikkat çeken açıklamalar yaptı.

haber7
0

2003 yılında Liverpool dan kiralık olarak Galatasaray forması giyen , Mozambik in teknik direktörü Portekizli  Abel   Xavier  , Türkiye de Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçişini anlattı ve İslam ı seçtikten sonra Faisal adını aldığını söyledi.

Abel  Xavier  in açıklamaları şu şekilde;

Beni  Abel  , Faisal ya da  Abel  Faisal  Xavier  olarak çağırabilirsiniz. Aynı isimle kalabilirdim ancak İslam dünyasındaki tarihi bir isimle de çağrılmak benim için gurur duyduğum bir şey oldu. Böyle bir isme sahip olduğum için mutluyum.

"HUZURU İSLAMDA BULDUM"

Acı çektiğim zamanlarda , huzuru İslam da buldum. Barışı , eşitliği ve umudu aşılayan bir dini yavaş yavaş öğrendim. Kendimi böyle çözdüm.

"SAHADA ÇOK YARGILANDIM"

20 yıllık futbolculuk hayatımda , sahadaki hareketlerin nedeniyle çok yargılandım ve aslında kimse beni tam olarak tanımıyordu. İçinde her an patlayabilecek bir volkan vardı. İslam ile kendimi özdeşleştirmem , 2003 yılında  Galatasaray  da oynarken başladı. Müslüman bir ülkede olmak , hayatımın değişmesine neden oldu.

"ARAP DÜNYASINA İLGİM VARDI"

Arap dünyasına hep derin bir ilgim vardı. Mozambik te doğdum , 20 milyonun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =