Rusya  Federal  uzay  Ajansı (Roscosmos) Başkanı  Dmitriy Rogozin  ile  SpaceX  havacılık şirketinin kurucusu ve Tesla CEO’su  Elon Musk  , Twitter’da  SpaceX  roketinin fırlatılmasıyla ilgili tartışmaya girdi.

haber7
0

Roscosmos Başkanı  Dmitriy Rogozin  , daha önce yaptığı açıklamada  Rusya  nın ,  ABD  li şirketlerin dampinginden dolayı  uzay  pazarındaki fiyatları yüzde 30 azaltacağını belirtmişti.

 

 

 Rusya  NIN SORUNU YENİDEN KULLANILABİLİR ROKETLERİNİN OLMAMASI

Rogozin ,  SpaceX  roketinin fırlatılmasının piyasa fiyatının yaklaşık 60 milyon dolar olduğunu , ancak NASA nın 1.5-4 kat daha pahalıya mal ettiğini ifade etmişti.

 

 

Elon Musk , bu açıklama üzerine Twitter dan "Rusya’nın uzaydaki sorunu , SpaceX’in aksine yeniden kullanılabilir roketlerinin olmamasıdır" diye yanıt verdi.

 ABD  LİLERİN İKİ YÜZLÜLÜĞÜNÜ GÖSTERİYOR

Rogozin ise bunun üzerine Roscosmos’un , Washington’un talimatlarına gerek duymadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Uzay aracı fırlatma pazarında adil bir mücadele yerine , bize karşı yaptırım uygulanması için lobi yapıyor ve dampinge başvuruyorlar. Fırlatma hizmetinin gerçek fiyatı sorulduğunda kızarıyorlar ve cevap vermek yerine hasırın üzerine gölge çekmeye çalışıyorlar."

Rogozin ayrıca , ABD’li ortakların bu davranışının onların sinizm ve ikiyüzlülüğünü gösterdiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =