Türkiye  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  , Şanlıurfa'nın 100. kurtuluş  yıl   dönümünü  , Şanlıurfalılara seslendiği videolu mesajla kutladı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  Şanlıurfa  Valiliğine gönderdiği videolu mesajla  Şanlıurfalı vatandaşlara seslendi.

"Sizleri en kalbi duygularımla , hasretle , muhabbetle selamlıyorum."  diyerek başladığı mesajında  Erdoğan  , "Enbiya ve evliyalar şehri , tarihiyle  kültürüyle birikimiyle medeniyetimizin gözbebeği  Şanlıurfa  nın tüm ilçelerinde ,  mahallelerinde yaşayan kardeşlerime sevgilerimi , saygılarımı gönderiyorum."  ifadelerini kullandı.

Bugün Urfa nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.  yıl  dönümünün hep  birlikte ve büyük bir gururla idrak edildiğini belirten  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  ,  Şanlıurfalılara şöyle seslendi:

"İstiklal Harbimizin en kasvetli dönemlerinde kadını erkeği , genci  yaşlısıyla Urfalı kardeşlerimin kazandığı zafer , tüm milletimize umut  aşılamıştır. Urfa , bir yıllık topyekün kıyamın ardından tamamen kendi direnişiyle  düşmanı topraklarından söküp atmıştır. Çünkü Urfa , sadece sabır timsali Eyüp  Peygamber in değil , aynı zamanda inancı uğruna ateşe atılmayı göze alan Hazreti  İbrahim in de şehridir.

Urfa nın bu dönemde sergilediği destansı direniş , Türkiye Büyük Millet  Meclisi tarafından kendisine şanlı unvanı verilerek , özellikle takdir  edilmiştir. Bundan tam bir asır önce mücadeleleriyle cesaretleriyle Urfa yı   Şanlıurfa  yapan tüm kahramanları , tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =