Şanlıurfa'da inanç turizminde önemli yere sahip  türbeler  , koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretlere kapatıldı. Kent içi toplu taşıma araçlarına ise kısıtlama getirildi.

haber7
0

Kentte  koronavirüs  ile mücadele kapsamında Valilik ile İl Hıfzıssıhha Kurulu nca yeni tedbirler alındı. Uygulamaya giren yeni tedbirler kapsamında kentte inanç turizmi açısından önemli yere sahip Eyüp Peygamber in hastalanıp çile çektiği mağaranın yanı sıra Balıklıgöl deki Dergah Camii nde İbrahim Peygamberin doğduğuna inanılan makam ve kent genelindeki diğer türbeler  ziyarete  kapatıldı.  koronavirüs  salgını öncesinde her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği türbelerin kapısına kilit vurulurken , duvarlarına ise ,  koronavirüs  tedbirleri kapsamında ziyarette kapatılmıştır yazıları asıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ayrıca şehir içi toplu ulaşım araçlarında ise bazı hatlarda iptal ve kısıtlamalara gidildi. Tedbirler kapsamında kentte giriş-çıkış yapan sürücüler de kontrollerden geçiriliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =