KIRIKKALE'de oturan  şehit babası  Mustafa Kablan (72) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 'Milli  Dayanışma  Kampanyası'na 2 bin lira bağışta bulundu.

haber7
0

KIRIKKALE de oturan  şehit babası  Mustafa Kablan (72) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan  Milli   Dayanışma   Kampanyası  na 2 bin lira bağışta bulundu.

2016 yılının şubat ayında , Diyarbakır ın Sur ilçesinde PKK lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Osman Kablan ın babası Mustafa Kablan , 155 polis imdat hattını arayarak ,  Milli   Dayanışma   Kampanyası  na bağışta bulunmak istediğini söyledi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan Kablan , eve gelen polis memurlarına , 2 bin lirayı teslim etti. Mustafa Kablan , "Devletimizin , Cumhurbaşkanımızın bağış kampanyasına oğlum için 2 bin TL bağış yapıyorum. Bu az bile. Karınca , kararınca bizim de desteğimiz olsun" dedi. Şehidin annesi Elmas Kablan da (63) "Cumhurbaşkanımız başımızda olduğu sürece her şeyleri yeneriz , her kötülüğü yeneriz" dedi. 

Polisler , şehit ailesinin yaptığı bağışı banka şubesinde kampanya hesabına yatırıp dekontu tekrar aileye teslim etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =