Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin teknik direktörü İlhan Palut , 20 Nisan'dan itibaren çalışmalara başlamayı planladıklarını söyledi.

haber7
0

Palut , gazetecilere yaptığı açıklamada , Çaykur Rizespor la oynadıkları karşılaşmanın ardından futbolcularının çalışmalarına evde devam ettiğini aktardı.

Futbolcuların , atletik performans antrenörlerinin hazırladığı videolarla hazırlandığını kaydeden Palut , şöyle konuştu:

"Ev antrenman süreci çok uzadığı için , 3 gün önce 1 hafta ara verdik. Ligin şu anda 7 Haziran haftasında başlayacağını düşünüyoruz. O nedenle 20  Nisan  da dörderli gruplar halinde sosyal mesafeye uyarak çalışmalara başlayacağız. Daha sonra 27  Nisan  da tüm takım olarak antrenmanlara başlayacağız. Bu süreçte liglerin başlama tarihiyle ilgili yeni bir karar çıkarsa , süreci gözden geçireceğiz."

Evdeki çalışmalarla futbolcuları hazır tutmalarının mümkün olmadığına işaret eden Palut , sadece performans düşünü yavaşlattıklarını dile getirdi.

Futbolcuların temel kuvvet idmanları yaptığını vurgulayan Palut , "Evde futbola özgü kuvvet çalışmaları yapmamız mümkün değil." diye konuştu.

Palut , Türkiye Futbol Federasyonunun liglerin başlama tarihinden 1 ay önce takımlara bilgi vereceğini , ekiple zaman zaman görüntülü olarak görüştüklerini , yabancı oyuncuların de hepsinin Türkiye de bulunduğunu ifade etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde büyük bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =