ABD  Savunma Bakanlığı NATO ve Avrupa’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Ryan , Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında  İspanya  ve İtalya’ya yaptığı tıbbi malzeme

haber7
0

Telekonferans yöntemi ile Pentagon’da basın toplantısı düzenleyen  ABD  Savunma Bakanlığı NATO ve Avrupa’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Ryan , Rusya ve Çin’in NATO ülkelerinde salgına yönelik dezenformasyon yaptığını söyledi.

NATO ülkeleri arasında salgınla mücadele konusunda önemli bir işbirliğinin söz konusu olduğunu anlatan Ryan , bir soru üzerine Türkiye’nin  İspanya  ve İtalya’ya tıbbi malzeme yardımını  takdirle  karşıladıklarını söyledi.

AA nın haberine göre; Ryan , "İspanya ve  İtalya  da bu yardımdan dolayı son derece müteşekkirdi. Türkiye’nin (Avrupa’da) başka bir ülkeye de yardım edip etmediğimden haberim yok ancak olursa da şaşırmam çünkü  Türkiye  oldukça cömert bir ülke." diye konuştu.

Türkiye , Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki askeri fabrikalarda , dikimevleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda , yerli ve milli imkanlarla üretilen tıbbi yardım malzemesini salgından en çok etkilenen  İspanya  ve İtalya’ya askeri uçakla göndermişti.

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =