ABD  Başkanı Donald  Trump  , ABD'de yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin sayısının 2 milyonu aştığını duyurdu.

haber7
0

Trump , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün Beyaz Saray da düzenlediği günlük basın toplantısında konuştu. Virüs ile mücadelede emeği geçen herkese teşekkür eden  Trump  , "Şu anda neler olduğunu ve bizim nerede durduğumuzu biliyorsunuz. Umuyorum ki çok ama çok yakın bir zamanda ülkemizin çarkları yeniden dönmeye başlayacak. Halkımız , hep birlikte milletimiz , tarihindeki en asil bölümü yazıyor." ifadesini kullandı. 

Kovid-19 tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson ın da yoğun bakımdan çıkmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten  Trump  , Johnson a acil şifalar diledi. 

Trump , "ABD de şu ana kadar yapılan testlerde 2 milyonu geçtiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Ülkemiz için önemli bir kilometre taşı." dedi. 

HASTANE KURAN MÜHENDİS BİRLİKLERİNE VE FEMA YA ÖVGÜ

ABD Ordusuna bağlı Mühendis Birlikleri ile  ABD  Federal Acil Durum Yönetim Ajansının (FEMA) , ülke genelinde kurduğu 21 geçici hastane ile 17 bin yatak kapasitesi oluşturduğunu belirten  Trump  , "Mühendis Birlikleri ve FEMA muhteşem iş çıkarıyor." dedi. 

Trump , ülkedeki sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu kişisel koruma ekipmanları başta olmak üzere birçok tıbbi malzemenin , başka ülkelerden satın alınarak  ABD  ye gelmesini sağlayan projeye de işaret ederek , "Air Bridge projesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =