ABD Başkanı Donald  Trump  , Suudi Arabistan Kralı  Selman  bin Abdulaziz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ile  Petrol  fiyatlarını görüştü.

haber7
0

Trump , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü günlük basın toplantısında ,  Kral   Selman  ve  Putin  ile bugün 1 ,5 saat süren bir telefon görüşmesi yaptığını duyurdu. "Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC)  ve  Petrol  endüstrisi noktasında büyük bir konuşma yaptık." ifadesini kullanan  Trump  , ABD de enerji sektöründe kimsenin işsiz kalmasını istemediğini kaydetti. 

Trump , görüşmeye ilişkin , "Kral  Selman  ve  Putin  ile çok iyi bir görüşme yaptık. Ne olacağını göreceğiniz. Bildiğiniz gibi bugün bir OPEC toplantısı da oldu. Anlaşmaya çok yakın olduklarını söyleyebilirim. Yakında anlarız." değerlendirmesinde bulundu. 

Rusya ve Suudi Arabistan ın  Petrol  üretimi konusunda anlaşmazlığa düştüğünü vurgulayan  Trump  , "Ortada kimsenin ne yapacağını bilmediği derecede çok  Petrol  üretimi var. Bu petrolleri koymak için yeterli yer bile yok." dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =