Orta Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti'nde ,  Volkswagen  ,  Toyota  ,  Peugeot  ve Hyundai'ninde aralarında olduğu  otomobil  üreticileri gelecek hafta faaliyete başlayacaklarını duyurdular.

haber7
0

Çek Cumhuriyeti’nde birden fazla  otomobil  markasının fabrikası bulunuyor. Bunların arasında  Volkswagen  ,  Toyota  ,  Peugeot  ve  Hyundai  var.

 

Güney Koreli marka  koronavirüs  salgını yüzünden tesisteki üretimine 14 Nisan tarihine kadar ara verdiğini mart ayının ortalarında duyurmuştu. Gelecek hafta sona erecek olan bu süreye marka 3 yerine 2 vardiyalı biçimde çalışarak başlayacak.

 

Hyundai markası Çek Cumhuriyeti’ndeki tesisinde yıllık 309 bin 500 adetlik  otomobil  üretimi gerçekleştiriyor.

Bölgenin önemli üreticilerinden bir diğeri ise tahmin ettiğiniz üzere Skoda. Çek marka üretimine 27 Nisan’da tekrar başlayacak.  Toyota  ve Peugeot’un ise üretime verdikleri ara gelecek haftanın sonunda doluyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: REUTERS

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =